Mam nadzieje, że wpis jest dla Ciebie wartościowy.

Chcesz porozmawiać z ekspertem? Kliknij tutaj!

Post image

W nowoczesnym świecie biznesu istotnym stało się budowanie świadomości marki wśród klientów. Dzięki zastosowania aplikacji można zrobić naprawdę wiele w kierunku rozwoju firmy i to nie tylko od strony promocji ale także od strony zarządzania w organizacji. Aplikacje mobilne to przede wszystkim wsparcie dla firm w zakresie możliwości reklamy i sprzedaży. Przewagą aplikacji mobilnych na rynku jest przede wszystkim ich szybkość działania, dostęp do funkcji typowych dla urządzeń mobilnych, możliwość wykorzystania bankowości elektronicznej a także zastosowanie w codziennej pracy, w której wymagana jest mobilność. Dlatego warto rozważyć stworzenie aplikacji mobilnej jako uzupełnienie działań marketingowych i sprzedażowych albo wsparcie dla procesów firmowych. Tym bardziej, że tworzeniem aplikacji zajmuje się wiele wyspecjalizowanych firm i doświadczonych programistów.

Popularne zastosowania aplikacji mobilnych

Zastosowanie aplikacji mobilnych jest bardzo szerokie a rynek aplikacji rozwija się dość dynamicznie. Cały czas powstają nowe pomysły na tworzenia aplikacji mobilnych w różnych sferach życia klientów. Postępująca rewolucja cyfrowa sprawia, iż zwiększa się zakres codziennych czynności wykonywanych już nie tylko na komputerach, ale także na urządzeniach mobilnych, które są wygodne, intuicyjne i dostępne praktycznie w każdym miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy. W ostatnich latach aplikacje mobilne stały się nieodzownym elementem życia codziennego. Wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia np. transport i komunikacja, bankowość, podróże, social media, rozrywka i wielu wielu innych. Są to zarówno natywne aplikacje mobilne (iOS, Android) jak i cross-platformowe lub PWA.

Transport i logistyka

Tworzenie aplikacji mobilnych obok aplikacji internetowych (strony internetowe) stało się bardzo popularne. I tak mamy do czynienia z aplikacjami związanymi z przewozem osób lub dostaw jedzenia takimi jak Uber, pyszne.pl czy Glovo, które pomagają ludziom w codziennym życiu. Wiele korporacji taksówkarskich również na co dzień korzysta z aplikacji mobilnych i umożliwia swoim klientom zamawianie taksówek przez internet a swoim kierowcom komunikację z dyspozytornią. Często są to więc dedykowane aplikacje mobilne.

Płatności elektroniczne poprzez aplikację mobilną

Wszelkie płatności możemy natomiast zrealizować przy pomocy aplikacji do bankowości internetowej. Praktycznie każdy bank oferuje swoim klientem tego typu aplikacje mobilne, gdyż wpływają one na poprawę życia konsumentów. Jest to sztandarowy przykład wykorzystania aplikacji dających realne korzyści klientom banków ale także i samym bankom. Przyspiesza bowiem proces kontaktu klienta z działem obsługi klientów i daje szybki dostęp do konta bankowego.

Podróże

Rozwój gospodarczy i społeczny sprawił, że podróże czy to wakacyjne czy weekendowe, stały się bardziej popularne. Podróżujemy chętniej a w odkrywaniu świata wspierać nas mogą aplikacje nawigacyjne takie jak Google Maps czy TomTomGo, pomagające użytkownikom w podróży i ułatwiające dotarcie do celu. Aplikacje pozwalają zaplanować wycieczkę i oznaczyć dowolne miejsca. Dodatkowo posiadają funkcje, za pomocą których użytkownik może również prowadzić kalendarz lub zapisywać ulubione miejsca.

Media społecznościowe

Najbardziej znane i popularne wydają się być aplikacje społecznościowe, umożliwiające komunikację użytkowników i wymianę informacji poprzez wiadomości, posty i dzielnie się multimediami. Popularnym przykładem są tutaj : Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat. To również miejsca, w których można szerzej zaprezentować swoją firmę oraz oferowane usługi lub produkty.

text

Jakie korzyści dla firmy przynosi aplikacja mobilna ?

Aplikacje mobilne to wygoda użytkownika, intuicyjność i szybkość w działaniu. Dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika aplikacji (UI) poprawiają pozytywne doświadczenie klientów (UX) w procesie kontaktu z marką, buduje wizerunek i zachęca do jej poznania. Dobra aplikacja to odpowiedź na potrzeby grupy docelowej firmy, dzięki niej może tworzyć kolejne punkty styku klienta z marką. Dodatkowo korzystanie z aplikacji jest wygodniejsze i dostarcza więcej wrażeń, a twórcom daje zdecydowanie więcej możliwości wykorzystania swojej kreatywności i pomysłowością. Już samo użytkowanie aplikacji mobilnej daje bogatszą paletę interakcji niż np. standardowa strona internetowa. Możemy tutaj wykorzystać funkcje dotykowe, przesunąć element, powiększyć lub przeciągnąć.

Większa funkcjonalność w działaniu firmy

Dobrym przykładem są paczkomaty. Bez aplikacji odbiór paczki jest utrudniony i możliwy jedynie przez SMS. Nie mamy zbyt dużej możliwości działania w kwestii jej odbioru. Jednak już przy wykorzystaniu aplikacji mamy szerszy pakiet funkcjonalności np.: powiadomienia, możliwości płatności bezpośrednio z aplikacji i monitoring przesyłki. Nadanie paczki oraz odbiór również wykonać możemy w jednej aplikacji bez potrzeby szukania informacji lub korzystania z odrębnych programów. Wygoda dla użytkownika wygrywa, gdyż posiada on wszystkie potrzebne opcje w jednym miejscu.

Wpływ aplikacji mobilnych na rozwój programów lojalnościowych

Lojalność klientów jest kluczem do sukcesu każdego biznesu. Można ją budować tworząc aplikacje mobilne z programami lojalnościowymi, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne i praktycznie zrewolucjonizowały działania służące tworzeniu i utrzymaniu trwałych relacji z klientami. Obecnie programy lojalnościowe w postaci aplikacji są łatwe w użyciu, wygodne i zapewniają bardziej rozbudowane doświadczenia klienta niż jakikolwiek inny kanał. W tym aspekcie tworzenie aplikacji mobilnych naprawdę się opłaca, co pokazują największe sieci handlowe.

Przewaga aplikacji mobilnych w programach lojalnościowych

Jeszcze kilka lat temu popularne były karty lojalnościowe, na których klienci przede wszystkim. Niestety posiadanie wielu kart lojalnościowych okazało się niepraktyczne, gdyż ich przechowywanie nastręczało problemów. Ponadto zmieniły się oczekiwania klientów, którzy zamiast zbierania punktów oczekiwali w zamian za swoją lojalność natychmiastowych benefitów. Stało się to możliwe dzięki aplikacjom mobilnym, których użytkownicy mogą czerpać dużo większe - realne korzyści. Chodzi tu przede wszystkim o informacje np. o tym, ile już zaoszczędzili podczas zakupów, jakie są nowe oferty i czy firma przygotowała dla nich specjalne ceny. Aplikacje mobilne pozwoliły więc na stworzenie interaktywnych i bardziej przyjaznych programów lojalnościowych

text

Większa efektywność przedsiębiorstwa dzięki korzystaniu z aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne przydają się w codziennym życiu praktycznie każdemu. Korzyści z ich używania mogą odnosić również firmy. Prowadzenie firmy nieodzownie wiąże się z szeregiem spraw do załatwienia, na które zazwyczaj jest zbyt mało czasu. Brakuje czasu na sprostanie wszystkim zadaniom a pewne procesy w firmie pochłaniają zbyt wiele czasu. Aplikacje mobilne mogą nam w tym pomóc. Poniżej przedstawiamy główne korzyści płynące z ich wykorzystywania.

Automatyzacja procesów w firmie

Procesy związane z logistyką, obsługą klienta, marketingiem czy też ewidencją czasu pracy będą przebiegały sprawniej i nie będą wymagały zaangażowania wielu osób. Jak zawsze procesy w każdej firmie wyglądają inaczej dlatego odpowiednio dopasowana i stworzona pod konkretne potrzeby aplikacja mobilna znacząco wpłynie na efektywność wykonywanych działań. Sztandarowy przykład to aplikacja mobilna dla skanerów magazynowych pozwalająca na wysoce efektywną pracę z towarami, z uwzględnieniem specyfiki pracy w danej organizacji.

Oszczędność czasu

Automatyzacja czynności w firmie dzięki aplikacji mobilnej to również spora oszczędność czasu. Pracownicy będą mogli poświęcić więcej czasu na zadania i projekty, a obieg dokumentów i informacji w firmie będzie szybszy i sprawniejszy. Zastąpienie papierowych dokumentów ich elektronicznymi odpowiednikami zmniejsza również ryzyko ich zagubienia lub zniszczenia. Jest też z punktu widzenia ochrony środowiska bardziej ekologiczne.

Wygodna obsługa

Ponieważ ze smartfonów korzystamy praktycznie codziennie, to praca na aplikacji mobilnej nie będzie dla nas czymś, co przysporzy nam problemów. Jeżeli tylko aplikacja będzie miała przyjemny interfejs, działała szybko i sprawnie a do tego obsługa poszczególnych funkcji będzie intuicyjna, to wszelkie zadania wykonamy sprawnie i co najważniejsze wygodnie.

Skuteczna komunikacja

Dobra komunikacja w firmie jest jednym z najważniejszych elementów zarządzania. Za pomocą aplikacji mobilnej możliwa staje się stała współpraca oraz kontakt z pozostałymi współpracownikami znajdującymi się w różnych lokalizacjach. To wpływa na szybkość podejmowania decyzji oraz większą zdolność do określania i rozwiązywania pojawiających się problemów.

text

Dostępność do danych

Zarówno szefowie, jak i pracownicy mają możliwość kontroli danych oraz dostępu do dokumentów i raportów bez konieczności przebywania w firmie, podczas spotkania biznesowego, wyjazdu służbowego, delegacji lub urlopu, wystarczy, że mają ze sobą telefon. Odpowiednia aplikacja powiązana z dostępem do systemu DMS pozwala na wyszukiwanie i podgląd wszelkich zapisanych  informacji np. umów, danych kontaktowych, korespondencji mailowej itp. To spore ułatwienie w warunkach, gdy mamy ograniczony dostęp do komputera.

Przewaga konkurencyjna

O przewadze konkurencyjnej firmy decyduje know how firmy ale także używane rozwiązania. Jeżeli nie skorzystamy z dobrobytu nowoczesnych technologii, inni zrobią to za nas. Aktualne potrzeby rynku oraz powszechność używania smartfonów wymaga od nas zapewnienia takich narzędzi biznesowych, które będą pozytywnie wpływać na rozwój firmy i jej sprawne zarządzanie, a ponadto, które będą dostosowane do odbiorców, jednocześnie przynosząc wymierne zyski.

Wykorzystanie technologii mobilnej może przyczynić się do lepszego zarządzania firmą. Możliwości usprawnienia naszej pracy przez aplikację mobilną stają się coraz szersze i tylko od nas zależy, w jaki sposób je wykorzystamy. Postęp technologiczny  daje duże możliwości. W dobie coraz bardziej rozwijającej się technologii, musimy koncentrować się na myśleniu o przyszłości naszej firmy. Byś może tworzenie aplikacji mobilnych dedykowanych naszym potrzebom okaże się strzałem w dziesiątkę.

Porozmawiaj z ekspertem

Jako GSD Software tworzymy dedykowane aplikacje mobilne Android i iOS dla biznesu. Naszą pasją jest również tworzenie aplikacji internetowych. jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak tworzymy aplikacje mobilne lub webowe i na jakich systemach operacyjnych są oparte, to zapraszamy na skorzystanie z bezpłatnej konsultacji z naszym ekspertem. Więcej na temat aplikacji mobilnych dowiesz się z artykułów opublikowanych na naszym blogu - Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę mając pomysł na aplikację mobilną? oraz Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej?

author image

Mam nadzieje, że wpis jest dla Ciebie wartościowy. Chcesz porozmawiać z ekspertem? Umów się na bezpłatną konsultację bez zobowiązań.

Porozmawiaj z ekspertem

We have been creating dedicated business applications for 30 years.

Talk to an expert.

Find out what your company can gain thanks to process automation - using modern sewn tailor-made software designed to meet the individual needs of your company.
During the 15-minute free consultation:
  • We are happy to hear about your challenges and ideas in which the automation and digitization of your company can help.
  • We will propose possible solutions and discuss what benefits they can bring to your company.
  • You will learn how to efficiently and without problems implement IT systems in your company and how to avoid the most common implementation errors by cooperating with a selected software vendor.
GSD logo
Answer us about your challenges.
Our expert will contact you as soon as possible. The response time is typically 15 minutes.
Photo not found.
We are happy to discuss your individual requirements and needs - free of charge and without obligation
Call us at:
+48 534 364 515