Mam nadzieje, że wpis jest dla Ciebie wartościowy.

Chcesz porozmawiać z ekspertem? Kliknij tutaj!

Post image

Oto 10 najczęściej zadawanych pytań, które padają podczas pierwszych rozmów na temat tworzenia aplikacji a także odpowiedzi dla tych wszystkich, którzy jeszcze są na etapie przemyśleń i zastanawiają się o co pytać w pierwszej kolejności. Sprawdź, czy znajdziesz tu odpowiedź na Twoje pytania.

1. Jak zrobić pierwszy krok na drodze do stworzenia własnej aplikacji?

W jaki sposób zweryfikować pomysł na stworzenie apki? Ile będzie kosztował jej rozwój ? Te pytania pojawiają się zazwyczaj zaraz po tym, jak uznamy nasz pomysł na cyfrowy produkt za godny uwagi i zaczynamy zastanawiać się nad jego realizacją. Poznaj zalety warsztatu produktowego, dzięki któremu dowiesz się, w jaki sposób może być zaprojektowana, zbudowana i dostarczona Twoja aplikacja mobilna!

2. Jaki jest Twój pomysł na aplikację mobilną?

Dobry pomysł na aplikację to dopiero początek. To, czy uda się przekuć Twoją ideę na odnoszącą sukcesy aplikację zależy przede wszystkim od sposobu jej realizacji. Staranne zaplanowanie i opisanie sposobu działania aplikacji oraz zdefiniowanie jej docelowych użytkowników a także przypadków jej użycia, to najlepszy sposób na osiągnięcie celów w projekcie aplikacji.

3. Jak możemy zrealizować Twój pomysł na aplikację mobilną?

Aplikacja mobilna może być realizowana w różnej technologii oraz w różnym budżecie. Żeby optymalizować kwestie technologiczne oraz finansowe trzeba omówić i zrozumieć wizję projektu aplikacji. Ważne jest określenie kluczowych problemów, które aplikacja ma rozwiązać. Mając pomysł na ich rozwiązanie można podejmować dalsze decyzje i ustalać priorytety. Celem jest stworzenie MVP jako pierwszej najmniejszej działającej wersji aplikacji, która może być przekazana już do testowania przez pierwszych użytkowników. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić co działa a co nie. Istotny będzie również feedback od użytkowników. Dzięki temu będziemy wiedzieć w którym kierunku rozwijać aplikację i jakie funkcje powinny znaleźć się w aplikacji aby była ona atrakcyjna dla kolejnych użytkowników.

text

4. Co to jest warsztat produktowy?

Warsztat produktowy to tak naprawdę pierwszy krok w stronę rozpoczęcia prac nad danym produktem cyfrowym np. aplikacją. Zazwyczaj jest to spotkanie wszystkich osób, które będą brały udział w realizacji projektu informatycznego zarówno ze strony softwaehouse’u jak i klienta. Pozwoli to lepiej zrozumieć wizję produktu oraz dopasować go do potrzeb i oczekiwań zamawiającego. Podczas spotkania warsztatowego analizowane jest działanie aplikacji, ocenia się jej stopień złożoności oraz analizuje funkcjonalności. Dzięki temu możliwe będzie dokładne określenie celów biznesowych klienta oraz ustalenie zespołu developerów potrzebnych do ich realizacji. Na spotkaniu warsztatowym określa się również budżet potrzebny do realizacji projektu oraz czas, w jakim zostanie on zrealizowany.

5. Po co organizowane jest spotkanie warsztatowe?

Na warsztatach produktowych spotykają się klienci, interesariusze oraz członkowie zespołu projektowego. Często warsztaty projektowe są pierwszym kontaktem dla klienta ze specjalistami z branży IT i jest to idealna okazja, aby przedstawić swój pomysł potencjalnym wykonawcom. Głównym celem tego działania jest wzajemne zrozumienie potrzeb oraz wspólne ustalenie strategii, która przyczyni się do rozwiązania określonego problemu. Dzięki temu można zawczasu przewidzieć, które elementy aplikacji wymagają uproszczenia, jak również niwelować ryzyka mogące wystąpić podczas tworzenia produktu informatycznego. Ustalenia podjęte na warsztacie produktowym stanowią podstawę do realizacji projektu aplikacji i gwarantują udany start projektu. Jeżeli współpraca między firmą zamawiająca aplikację a softwarehousem będzie dobrze się rozwijać, to projekt ma duże szanse zakończyć się sukcesem.

6. Jak wygląda warsztat produktowy?

Podczas warsztatu zbierane są wszystkie niezbędne informacje, które są potrzebne do rozpoczęcia realizacji danego przedsięwzięcia. Określa się cele projektu oraz cele biznesowe klienta, które aplikacja ma realizować lub wspierać. Należy również określić, do jakiej grupy odbiorców będzie skierowany nasz produkt i kto ma być użytkownikiem docelowym. Następnie należy zdefiniować technologię budowanego rozwiązania, gdyż daje ona wiele możliwości stworzenia aplikacji w zależności od budżetu lub potrzebnych funkcjonalności. Warto również określić kryteria sukcesu czyli to, w jaki sposób będziemy mogli stwierdzić, że projekt zakończył się sukcesem. Integralną częścią warsztatu jest opis kluczowych funkcjonalności, które muszą pojawić się w aplikacji oraz ustalenie ram czasowych projektu. Na tej podstawie będzie można dokonać estymacji kosztów tworzenia aplikacji (lub jej MVP) oraz określić jej ścieżkę rozwoju.

text

7. Jakie korzyści daje spotkanie warsztatowe?

Po spotkaniu warsztatowym otrzymasz dokumentację projektu aplikacji w której znajdą się:

  • dokładny opis wizji aplikacji
  • zdefiniowanie grup odbiorców
  • mapa podróży użytkownika
  • ramy inwestycyjne
  • opis przebiegu projektu aplikacji
  • koncepcja techniczna
  • ścieżki rozwoju aplikacji zależne od budżetu

Dzięki informacjom zebranym na warsztacie posiadasz pełną wiedzę na temat projektu i możesz w pełni świadomie podejmować dalsze decyzje dotyczące tworzenia aplikacji. Jest to wstępna walidacja pomysłu, która pozwola na bardziej przemyślane działania.

8. Jak przygotować się do warsztatu?

Zbierz wszystkie pomysły i przemyślenia dot. aplikacji i stwórz jej dokładny opis. Jeżeli masz przygotowane szkice lub grafikę, to także zabierz ją na warsztat. Posłużą jako materiał poglądowy lub zostaną wykorzystane w procesie tworzenia dokumentacji. Nie przejmuj się, jeżeli nie masz sprecyzowanego pomysłu. Na warsztacie wspólnie ustalimy i wybierzemy optymalne rozwiązanie dla Twojego pomysłu.

9. W jaki sposób może być przeprowadzany warsztat?

Warsztat najlepiej organizować na spotkaniu face to face. Nie musisz jednak koniecznie przyjeżdżać do naszego biura w Łodzi. Jeżeli mieszkasz za granicą lub zwyczajnie nie masz czasu na podróże, warsztat możemy przeprowadzić zdalnie za pomocą odpowiednich narzędzi takich jak Zoom czy tez GoogleMeet.

text

10. Jak zaplanować warsztat z GSD Software?

Skontaktuj się z naszymi konsultantami na wstępną rozmowę i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin na warsztat produktowy. Warsztat to całodniowe spotkanie, dlatego przygotuj jak najwięcej informacji na temat projektu aplikacji w szczególności postaraj się odpowiedzieć na pytania, które przesyłamy przed warsztatem. Brak odpowiedniego przygotowania do warsztatu może kosztować dużo czasu, co oznaczać będzie brak dostarczenia oczekiwanego rezultatu w całości.

author image

Mam nadzieje, że wpis jest dla Ciebie wartościowy. Chcesz porozmawiać z ekspertem? Umów się na bezpłatną konsultację bez zobowiązań.

Porozmawiaj z ekspertem

We have been creating dedicated business applications for 30 years.

Talk to an expert.

Find out what your company can gain thanks to process automation - using modern sewn tailor-made software designed to meet the individual needs of your company.
During the 15-minute free consultation:
  • We are happy to hear about your challenges and ideas in which the automation and digitization of your company can help.
  • We will propose possible solutions and discuss what benefits they can bring to your company.
  • You will learn how to efficiently and without problems implement IT systems in your company and how to avoid the most common implementation errors by cooperating with a selected software vendor.
GSD logo
Answer us about your challenges.
Our expert will contact you as soon as possible. The response time is typically 15 minutes.
Photo not found.
We are happy to discuss your individual requirements and needs - free of charge and without obligation
Call us at:
+48 534 364 515